Loading...

Týmová fotogalerie – Carboniacup 6.7.2015, Lausitzring

zpráva ze dne 9.7.2015

Po téměř dvouměsíční odmlce jsme se vrátili na závodní dráhu bojovat o další bodíky v letošním Carboniacupu, který se po dvojzávodě na Slovakiaringu a po zrušeném závodě na Nürnburgringu (místo něj se pojede 5.8.2015 v Mostě) jel na německém Lausitzringu.

Jak asi víte, v druhém slovenském závodě se s námi kolo před šachovnicí rozloučil motor, a tak byl závod v Německu pln velkého očekávání, ale také obav, zda všechno klapne, jak bychom si přáli… Plánovaný odjezd „lehce po obědě“ se nám, pravda, trošičku protáhl na „lehce po večeři“, ale vzhledem k množství komplikací bylo i to úspěchem. Byly to hlavně Standovy zlaté ruce a neuvěřitelná odhodlanost auto za každou cenu na závody připravit. Svůj díl na úspěchu však nesli i všichni ti, kteří nám s motorem v době příprav pomáhali. Ti nejen že odvedli svou práci na 100%, ale přidali i něco navíc, co sice nemuseli ale ohromně nám to pomohlo, a za to jim patří obrovské díky celého týmu.

Ještě v den příjezdu na Lausitzring panovalo na okruhu velké horko – přes den teploty vystoupaly až k 36°C, přes noc se však matička přiroda umoudřila a po několika bouřkách se ochladilo na snesitelných maximálních 27°C. Ráno byla trať  na první tréninky ještě trochu mokrá, postupně však doschla a na trati vznikly poměrně příznivé podmínky. Není tak divu, že první trénink, byť  byl hlavně o častém kontrolování motoru, přinesl také první měřené časy, z nichž nejlepší nesl hodnotu 2.12.11. V dalších tréninkách jsme se dolaďováním nastavení auta a také zlepšujícím se podmínkám dostali až na kvalifikační čas 2:09 rovných a v závodě na 2:09.50. K radosti celého týmu technika fungovala dobře a Jirka si v napínavém závodě dojel pro skvělé druhé místo!